1. . ניקוי בעזרת שואב אבק

שיטה זו מושלמת עבור ניקוי וילונות רגיל. כך הוילון לא צובר אבק. האידיאל הוא לשמור על ניקיון השכבה החיצונית של הוילון.

  1. ניקוי וילונות במכונת כביסה

שאיבת אבק תסיר אבק ולכלוך מהשכבה החיצונית, אך היא לא מנקה את הוילון בצורה יסודית. אחד החלקים של שגרת תחזוקת וילון היא שמירה על ניקיון מוחלט ולשם כך, צריך לשטוף אותו. היו זהירים בבחירת התוכנית המתאימה לניקוי הוילון במכונה כדי שלא לפגוע בבד ובאיכותו. כמו כן, השתמשו בחומר הניקוי שמומלץ על ידי היצרן לסוג הבד המסוים.

  1. שטפו את הוילונות ביד

האם לשטוף את הוילונות באופן ידני או לא זה בחירה שלכם. אתם יכולים לבחור לעשות זאת אם אתם מרגישים בנוח עם זה או שאתם יכולים להיעזר בשרותי מכבסה המציעה כיבוס ידני. באופן כללי, שטיפת ידיים הוא דרך בטוחה לשטוף את הוילונות ולמנוע נזקים. בבדים מסוימים שטיפה ידנית גם מאריכה את חיי הוילון והופכת את תחזוקת הוילון לפשוטה יותר. למעשה ישנם סוגים מסוימים של בדים וילונות אשר יש לשטוף אותם בידיים בלבד ולא ניתן לכבס אותם במכונת כביסה, כמו וילונות רומיים. שוב, השתמשו בתמיסת הניקוי או בנוזל המתאימים לבד שלכם.

  1. ניקוי אדים

אחת מטכניקות ניקוי הוילונות הטובות זה ניקוי אדים. זה לא רק מנקה, אלא גם מחטא את הוילון ומוסיף היגיינה. זו הסיבה שאחד הטיפים המוכרים לניקוי וילונות הוא ניקוי שגרתי בעזרת אדים. הפער בין שירותי ניקוי אדים תלוי גורמים רבים כמו בד, צבע, מקורות האבק וכו'. ניקוי וילונות עם אדים זה מסובך. משתמשים באדים בטמפרטורה גבוהה כדי לנקות את שורשי הבד ולחטא אותו. כאמור, זה לא פשוט כל כך ולכן אם אתם מתכננים לעשות זאת לבד, תהיו זהירים. האפשרות הטובה ביותר היא לקרוא לחברה מקצועית שתנקה בשבילכם את הוילון בעזרת אדים. יש להם את המומחיות, הניסיון והכלים הנדרשים לניקוי הוילון באדים בצורה מוצלחת.

חשוב לנקות את הוילון בצורה קבועה כדי לשמור על תחזוקה טובה. כדאי להשקיע גם בשירותי ניקוי וילונות מקצועיים בפרקי זמן קבועים בשביל לחדש את הוילון יחד עם הניקוי.

Leave a Reply