כולנו נתקלים בבעיות אינסטלציה אחת לתקופה. הצנרת שבבית שלנו חשובה מאוד לתפקוד היומיומי שלנו אבל באופן טבעי לעיתים היא מתבלה לאורך השנים או רכיב כלשהו שלה מתקלקל- ואז אנו זקוקים לקרוא לאיש מקצוע בדחיפות. איש המקצוע שיציל אתכם הוא אינסטלטור- אבל באיזה בעיות בדיוק הוא יכול לטפל? נסקור כמה מהבעיות הנפוצות ביותר במאמר שלפניכם.

סתימה בצנרת

זה יכול להתחיל במים שלא יורדים כמו שצריך בכיור לאחר שטיפת כלים ולהיגמר במצב חמור יותר כשמים לא יכולים לרדת בכלל בשום אזור בבית ולהוביל להצפה. במקרה כזה צריך לפנות אל אינסטלטור בקריות עם המלצות כדי שישחרר את הסתימה. סתימה יכולה להיגרם מלכלוך, חלודה, שמן או רכיב לא תקין במערכת. לאינסטלטורים מקצועיים יהיו שיטות שונות לפתוח את הסתימה, ביניהם חומרים מיוחדים, מקדחות עם צינור ארוך שאפשר להחדיר פנימה אל הצנרת ועוד.

נזילות

לפעמים אתם תבחינו בכך שהברז שלכם מטפטף, ואינסטלטור יוכל לפתור בעיה זו במהירות מאחר וזו נזילה גלויה שניתן לאתר בקלות. אבל מה קורה כשיש נזילה סמויה? נזילה סמויה היא מצב בו הנזילה מתרחשת בצינורות שאינם גלויים לעין, מאחורי הקירות או מתחת למרצפות. במקרים כאלה קשה להבחין בה, אבל כן ניתן לשים לב לסימנים שונים שמעידים עליה- לדוגמה עלייה חדה בחשבונות המים בלי סיבה ברורה, רטיבות על הקירות, שינוים בצבע של הקיר ועוד. במקרים כאלה חשוב מאוד לקרוא לאינסטלטור כדי שישתמש בכלים הטכנולוגיים שעומדים לרשותו, לדוגמה מצלמה טרמית, שתוכל לבדוק איפה נמצאת הבעיה בצנרת ולטפל בה באופן נקודתי.

פיצוץ צנרת

אנו מאחלים לכם שזה לא יקרה לכם, אבל לפעמים פיצוץ בצנרת יכול להתרחש בטעות בגלל שלל גורמים, ביניהם מזג אוויר, חבלה בצינור ועוד. במקרים כאלה אינסטלטור יוכל לבוא ולהחליף את הצנרת לפני שיגרמו נזקים לבית שלכם ולמה שנמצא בו.

התקנת אסלות, אמבטיות וכדומה

אם עברתם לבית חדש או שאתם רוצים לשפץ את הבית הנוכחי עם אסלה ואמבטיה חדשה, אינסטלטור יוכל לבוא ולהתקין לכם אותן. הוא יחבר את האסלה והאמבטיה לצנרת של הבית בצורה תקינה ובטיחותית כדי שהמים ייכנסו לאן שצריך ויצאו ללא בעיה. אינסטלטור יוכל לדאוג גם להתקנה של כל הכיורים שבבית. יש גם אינסטלטורים מומחים שיכולים לעזור עם דודי השמש שלכם. בקיצור, כל דבר שעוברים בו מים- איש מקצוע בתחום האינסטלציה יוכל לטפל בו!

Leave a Reply