סימן: כניסות במבנה הקשתית המקרינות כלפי חוץ כמו חישורים בגלגל מכונה, הנקראות בדרך כלל Radii Solaris (קרני השמש) ונראות לרוב בגזרה העליונה של הקשתית. (אזור הרפלקס המוחי).

 

חשיבות: ההשפעה של תלמים רדיאליים נקבעת על פי גודלם ומיקומם. ישנם שני סוגים; רדיאלים קלים ועיקריים, כשהאחרון קוטע את המבנה והדינמיקה של הצווארון.

 

תלמים רדיאליים קלים

דוגמאות קטנות המוגבלות בתוך הצווארון מכונות רדיאלים קלים. (חץ כחול) אלה מצביעים על הפרעות מעיים או בטן, כולל מתח מוגבר בקיבה ובמעי הגס. הלקוח יכול להיות בעל היסטוריה של הפרעות אכילה ותלונות על כאבי קיבה הקשורים בחרדה.

תלמים רדיאליים קלים המתחילים מחוץ לצווארון ובולטים דרך אזור ההומור לאזור הצלילי (חץ צהוב) הם ספציפיים לאזור הטופוגרפי, מה שמרמז על הנטייה לתנאים ספסטיים באבר או ברקמות הרפלקס. אלה תכונות קבועות בקשתית העין והתנאים המיוצגים יהיו חלק מהדפוס האישי של אדם זה. כדאי לכם לדון בדרכי התמודדות בזמנים של לחץ וחרדה, כך שהלקוח יכול להיות פחות סימפטומטי בזמנים כאלה.

 

תלמים רדיאליים גדולים

לתלמים רדיאליים המתחילים בתוך אזור האישון, המשתרע מהצווארון לאזור הצלילי (חץ אדום) יש משמעות רבה ביותר משום שהם מראים על הפרעה בויסות מערכת עצבים אוטונומית ושינוי בזרימת הדם ולימפה עמוקה ברקמות הסמוכות. זה יכול להיות קשור לתסמיני מעי בעייתי בנוסף להפרעה במערכת העצבים האוטונומית לאיברים ורקמות בהם הם מסתיימים.

תלמים רדיאליים גדולים הממוקמים באזור הראש מצביעים על סבירות מוגברת של הלקוח לחוות כאבי ראש. הם נחשבים לסימן אפל ויכולים להיות משמעותיים פסיכולוגית בהתאם למיקומם.

 

הוצא מ(עמוד 140) ספר הלימוד המשולב של אירידולוגיה 2016 מאת טוני מילר ND DHM

למידע נוסף על תלמים רדיאליים הממוקמים בתחום המוח, ראו פרק 18 בספר – לימוד אירידולוגיה משולב

Leave a Reply