שכירת קבלן שיפוץ יכולה להיות מאיימת. אחרי הכל, לפעמים זה יכול להיראות כאילו יש אפשרויות רבות כמו שיש סיפורי אימה. השאלה היא כיצד ניתן למיין את הכל על מנת למצוא את ההתאמה המושלמת בשביל הפרויקט שלכם.

אם אתם מתכוננים להתחיל שיפוץ גדול, אנחנו כאן כדי לעזור. ריכזנו עבורכם רשימה של טיפים לשכירת קבלני שיפוץ מחדש שיעזרו לכם להבטיח שהפרויקט שלכם יהיה חוויה נעימה מתחילתו ועד סופו.

הכינו את שיעורי הבית שלכם.

זה נכון גם לפרויקט שלכם וגם לאדם שאתם שוכרים. עבור השיפוץ, תרצו לקבל מושג ברור איך אתם רוצים שהתוצאה הסופית תיראה ותקציב ריאלי של הכמות שאתם מוכנים להוציא.

עבור הקבלן אתה רוצה להתמקד באנשים שיכולים להראות ניסיון קודם בסוג הפרוייקט שלכם, רצוי עם המלצות ומדגמי עבודה. כמו כן, תרצו למצוא אנשים שהם גם מוכרים וגם מבוטחים.

  1. ראיון קבלנים מרובים

לאחר שמצאתם שניים או שלושה קבלנים שנראים מסוגלים לבצע את העבודה, תרצו לראיין אותם. שאלו אותם שאלות כמו האם אי פעם לקחו על עצמם פרויקט בסדר גודל כזה, אם הם מרגישים בטוחים ביכולתם להשיג את האישורים הדרושים לתפקיד, וכמה זמן הם חושבים שהכל ייקח.

בזמן הריאיון, הקפידו להקשיב לתשובותיהם ולחפש בהם ביטחון ומקצועיות. מכיוון שלעתים קרובות קבלנים נכנסים לביתכם, אתם רוצה לבחור מישהו שתרגישו איתו בנוח איתו ונראה שהוא גם מסוגל להשלים את העבודה.

  1. קבלו הצעות מחיר

לאחר השלמת הראיונות, אל תהססו לבקש מכל מי שאתם עדיין שוקלים לספק הצעת מחיר לפרויקט. הצעת המחיר צריכה לכלול את עלות החומרים לשיפוץ וכן מחיר למספר המשוער של שעות העבודה.

זיכרו כי האפשרות הזולה ביותר היא לא בהכרח הבחירה הטובה ביותר. עשו את שיעורי הבית ביחס כמה עולה שיפוץ כמו שלכם בדרך כלל. הקפידו לקחת בחשבון גורמים כמו ניסיון ודוגמאות עבודה זמינות. לפעמים עלויות מראש גדולות יותר שוות את זה בטווח הרחוק אם זה אומר עסקה ללא טרחה.

 

  1. כתבו הכל

לאחר שתמצאו קבלן שיפוצים שלדעתכם הוא המתאים ביותר לעבודה, דאגו להכניס את תנאי הצעת המחיר שלהם לחוזה מחייב. על חוזה זה לכלול פריטים כמו לוח זמנים לתשלום ואת התהליך שיש לבצע אחר ביצוע שינויים בתנאי הפרויקט המקוריים. זה צריך להיות חתום על ידי שני הצדדים.

אף על פי שאף אחד לא רוצה לחשוב על תוצאה רעה, קיום חוזה חתום ייתן לכם דרך לפנייה משפטית במקרה שמשהו ישתבש במהלך השיפוץ. קחו בחשבון שאנשי מקצוע אמיתיים יבינו כי קיום מונחים בכתב יעניק הגנה לשניכם.

 

  1. היו גמישים רק עד נקודה מסוימת

למרבה הצער, שיפוץ לעולם לא יהיה מדע מדויק. אפילו הקבלנים הטובים ביותר יתקלו לפעמים בבעיות בלתי צפויות ברגע שהם פותחים קירות או כשמזג אוויר עשוי להאט את ההתקדמות. בעלי בתים צריכים לצפות שהפרוייקט קצת ינוע מבחינת תקציב ומסגרת זמן.

עם זאת, יש גבול. אם האדם ששכרת ממשיך לדחוף את הפרוייקט הצידה לטובת מיזמים אחרים או להביא חיובים שאינם הגיוניים, לא צריך לפחד למצוא מישהו אחר שיסיים את העבודה.

בחירת קבלן היא תמיד החלטה גדולה, אבל זה לא אומר שזה בלתי ניתן לשינוי. ריכזנו עבורכם רשימת טיפים לשכירת קבלני שיפוץ מחדש שיאפשרו לכם לקבל החלטה מושכלת. אנו מקווים כי טיפים אלו יאפשרו לכם לבחור באופן קבוע את הקבלן המתאים ביותר לעבודה שלכם.

אילו טיפים יש לכם למציאת קבלן שיפוץ?

 

Leave a Reply