כולם מכירים את התופעה של השקים החוזרים ומכאן שהמון עסקים חושבים פעם ואפילו פעמיים האם לקחת את הסיכון ולקבל המחאה עבור מה שהם מספקים. כאמור, זה החל כבר בתקופת הקורונה בה המון אנשים פוטרו והתוצאות כמו ידועות מראש, לא מעט המחאות חזרו כלעומת שבאו ובעלי העסקים נשארו באוויר.

לעומת זאת לצד זאת שנוצרו לא מעט שקים חוזרים, מי שהרוויח ומרוויח מכך הם בעיקר אילו שמבצעים רכישת שיקים חוזרים. לא מבינים במה מדובר? במאמר שלפניכם נדבר על קניית המחאות ואיך זה יכול לתרום גם לכם.

מזה ש'ק חוזר ומה אפשר לעשות במצב הזה?

כשמדברים על שקים חוזרים מדברים למעשה על המחאה שאותה הבנק מסרב לכבד מכל מיני סיבות כאשר העיקרית קשורה באין כיסוי מספיק, עיקולים ועוד. עם זאת יש גם תקלות פשוטות יותר אותן ניתן להסדיר אבל לא על כך רצינו לדבר במאמר אלא על רכישת שיקים חוזרים ואיך זה יכול לתרום לכם בצורה הטובה ביותר.

מי קונה צ'קים חוזרים?

רכישת שיקים חוזרים זו אחת הדרכים מבין כמה אפשרויות והן נגישות אל הוצאה לפועל, עורך דין או כאמור מישהו שמוכן לקנות את ההמחאות מכם ובכך לפטור אתכם מהחוב ולגבות אותו על פי כללי החברה עצמה.

צריכים לדעת מי עושה זאת ואת מי צריך לבחור למשימה זו? חשוב שאם כבר הגעתם לגופים כאלה לוודא כי אכן מדובר בקשר ישיר עם משרד האוצר ובפיקוחו ואם יש בידיכם את כל האישורים הנ"ל אפשר בהחלט לצאת לדרך חדשה של גבייה קלה, חוקית ומסודרת שתבטיח לכם את התשלום ותוריד מכם את הדאגה והקושי הקיים במצב שבו אדם מקבל שק מגוף פרטי או עסק ונשאר "תלוי באוויר" נוכח חזרתו.

עם זאת, אם החלטתם לפנות לגוף זה ראוי לציין כי הגוף יבדוק האם ניתן לגבות את השק' גם בהליך משפטי ואתם תוכלו לקבל את כספכם חזרה. מאידך גיסא אם לא יתאפשר לעשות הליך שכזה יוצעו הצעות אחרות שבמסגרתן ינסו לסייע לכם להשיג את כספכם חזרה.

 

Leave a Reply