אולם, זה יכול להיות מסוכן: הכינו כוס קפה נהדרת, ויהיו לכם לקוחות נאמנים לכל החיים. עשו זאת בצורה גרועה, וייתכן שלעולם לא תפטרו מהמוניטין הרע. חוץ מהדרכת מכונות קפה, המפתח ליצירת קפה מושלם טמון במכונת קפה איכותית לעסק. אבל עם מאות יצרנים ודגמים בשוק, איך תדעו מאיפה להתחיל? האם עלות באמת מעידה על ערך? האם מותגים שונים יוצרים קפה שונה?

הנה המדריך היכן להתחיל בעת רכישת מכונת קפה לעסק.

התחילו תמיד בסוג הקפה שאתם רוצים לייצר.

בבחירת מכונת קפה יש תהליך כמעט "הפוך". בעוד שתעשיות רבות אחרות – הובלה, בניה, טיפוח – המכונה נקנית קודם, והשירות במקום השני, זה הפוך בתעשיית הקפה.

זה פשוט מאוד: אתם צריכים לדעת איזה סוג קפה אתם רוצים לייצר, ואז אתם צריכים למצוא מכונה שתשיג את התוצאה.

זה אומר שצריך לשקול אם אתם רוצים לייצר קפה ברמות הגבוהות, רמות האמצע, או לעבוד על כמויות. כבר שקלתם זאת היטב לפני הפתיחה, כיוון שאתם שמים את עצמכם כבית קפה בוטיק עם דגש על עיצוב ותערובות קפה ייחודיות, או מקום מסחרי שמחפש לזרוק מאות כוסות קפה כל בוקר.

מה אתם מחפשים בכוס? משהו שמושך לקוחות בצורה מיוחדת? או משהו חסכוני שיפנה להמונים? שאילת שאלות אלו היא קריטית לפני שבוחרים מכונה.

מצאו את הקלייה.

לאחר שהחלטתם איזה סוג קפה תרצו לייצר, עליכם לבחור עם איזה קלייה תעבדו. רוב הסיכויים שעניתם על השאלה הזו מזמן, כשתייני קפה נלהבים! אולם, אם אתם פונים לשוק שאין לו מושג, קחו את הזמן לעשות את שיעורי הבית ולבקר במגוון קולים מקומיים.

הם יוכלו למלא את הפערים בין סוג הקפה שאתם רוצים לייצר, לבין איזו סוג פולים ומכונה ישיגו את זה. הקלייה שלכם תהיה המגשר בין חזון הקפה שלכם, ואיזה מותג מכונות יוכל ייצר את זה – הם יהיו אלה שיתנו את ההמלצה הטובה ביותר.

יחסי מכונה – פולים.

האם ידעתם שיש 25,000 טעמים לכל תערובת קפה? הלחץ, המים, האחסון, הטחינה ומרחק המזיגה יכולים לשנות את טעם הקפה, לכן, האינטרס של הקלייה שלכם הוא לדאוג לכם למכונה שתייצר קפה באיכות גבוהה שעקבית בטעמים.

חשוב על זה כיחסי מכונה – פולים: כל תערובת מתאימה למותג אחר של מכונה. לקלייה שלכם תהיה המועדפת שלהם, וזה מה שהם ימליצו לכם. חשוב לוודא את הבחירה שלהם, מכיוון שזה יאפשר להם לתת עצות מדויקות כיצד לטחון ולחלוץ כל תערובת שנשלחת.

ערך לעומת עלות.

מכיוון שמכונת הקפה שלכם יכולה להיות מאוד מומלצת, לא תצאו לשוק עיוורים ותנסו לבחור מכונה. אמנם נכון שטווח המחירים של מכונות קפה לעסק תעשייתיות הוא עצום – החל מ -1000 שקל ועולה לגובה של 50,000  ומעלה – מטרת המכונה היא שתעזור בבחירה שלכם.

מסיבה זו, חשוב לשים דגש על ערך ולא על עלות. לרוב הקליות תהיה מערכת רמות של מכונות מומלצות, מה שיתן לכם את האפשרות לבחור לפי נפח המכירות הצפוי שלכם.

אז האם מכונה יקרה יותר מייצרת קפה טוב יותר? לא בהכרח. ישנן הרבה הזדמנויות לטעות בייצור כוס קפה, ללא קשר למכונה. המכונות היקרות שנמצאות בטווח המחירים של חמש ספרות יהיו בעלות עיצוב מורכב יותר, כמו מכונות מתחת לדלפק, גם כן איזון מדויק יותר של משתנים כמו טמפרטורה או לחץ לכל ראש.

האם המותג משנה?

כן, בהחלט. הקלייה בוחר מותג מסוים לאחר בדיקות מקיפות, מתוך אמונה שמכונה מסוימת מייצרת את התוצאות הטובות ביותר, הן מבחינת מה שיש בכוס ומה שמתאים למותג שלכם, שלהם ושל המותגים האישיים של לקוחותיכם העתידיים.

הקלייה והמכונות שתבחרו אמורים לסמן כמה תיבות. ראשית, סביר יהיה לצפות להכשרה עבורכם ועבור הצוות שלכם בכדי להכיר כיצד עובדת המכונה ומדוע היא פועלת לסוג קפה מסוים. שנית, האם הם מציעים תוכנית תחזוקה ותמיכה למכונה שלכם בזמן הקשר איתם? יהיו עיכובים רבים לאורך הדרך, ועליכם לדעת שהם יהיו שם כדי לעזור בעת הצורך.

אתם והקלייה שלכם צריכים לקיים יחסים סימביוטיים עם מותג המכונות, ולשתף פעולה כדי לספק לעסק שלכם ספרי מתכונים, עדכונים לגבי איזו טחינה עובדת עבור התערובות האחרונות שלהם, כמו גם הדגשה עם הקלייה שלכם בכל בעיה שיש לכם בקפה או המכונה.

גודל, צורה, צבע, עיצוב.

הדאגה העיקרית למקומות קפה רבים היא מראה המכונה שלהם. אז כמה חשובה התכונה האסתטית של המכונה שתבחרו?

כפי שניתן היה לצפות, הקלייה שלך לקח את כל זה בחשבון כאשר הוא בחר במותג המכונה. קליות בוטיק יבחרו ככל הנראה במכונה שמותאמת לבתי קפה שממוקדים בעיצוב, שתפיק טעמים עדינים ותראה כמו אמירה; בעוד קלייה מסחרית המכוונת יותר למחיר, תיבחר במכונה יציבה ואמינה שתוכל לעמוד בעומס  של הבוקר.

חשוב ליהנות מהאסתטיקה של המכונה, מכיוון שהצד הפנימי יוחלף כמעט לחלוטין תוך ארבע שנים, הצד החיצוני יישאר זהה לאורך כל חיי המכונה. אלא אם כן אתם משלמים כדי להתאים אותה אישית על ידי היצרן או על ידי מעצבי מכונות קפה כמו רויאל קפה.

הכיוון הנכון בבחירת מכונת קפה תמיד יהיה הקלייה שבחרתם. האינטרס שלהם הוא להבטיח שתהיה לכם את המכונה הטובה ביותר לחזון הקפה שלכם, במקום להיות מונעת לפי מחיר או מכירה.

קחו את הזמן לשקול את הפרסונה של העסק שלכם ואיזה קפה אתם רוצים בכוס. ואז מצאו קליית קפה שאתם מרגישים שהם בקו אחד עם הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר; קניית מכונת הקפה היא קלה לאחר מכן!

Leave a Reply