מגוון רחב של מזוזות שמתאימות לכל מבנה

 

מזוזה היא הברכה של הבית. רבות וארוכות דובר על הסגולה של קביעת מזוזה בפתח הבית. מזוזה היא קלף המונח בתוך ״בית מזוזה״ אותו יש לקבוע בצד ימין לפתח הבית ונהוג לקבוע מזוזה בכל פתח, של כל חדר.

המזוזה נקבעת בשליש העליון בצד ימין של משקוף הדלת והיא מכילה קלף שכתובים עליו 2 פרשיות המופיעות בתורה והן – ״שמע ישראל״  ו ״וביה אם שמוע״. בשתי פרשיות אלה מוזכרת המזוזה (״על מזוזות ביתך״) ולכן פרשיות אלה הן הנבחרות להופיע על קלף המזוזה השומר על הבית או העסק שלכם. הסיבה העיקרית והנהיגה לקביעת מזוזה, היא שהיא מהווה סגולה לשמירה על הבית בזכות הפרשיות הכתובות בה ובזכות הכוונות, אותם מכוון סופר הסת״ם שכותב אותן על הקלף ביד מיומנת.

ישנם מנהגים רבים הקשורים המזוזה וישנן אפילו שיאות שונות לכתיבה שלה ולקביעה שלה וכל אדם, נוהג בהתאם למנהג אבותיו בבחירת המזוזה ובקביעתה.


היכן קובעים מזוזות?

את המזוזה קובעים על פתח כל דלת בבית (או רק על דלת הכניסה הראשית) מלבד חדרי השירותים והאמבטיה. קביעת מזוזה איננה מנהג אלא מצות עשה מהתורה והיא מכילה סודות רבים, מנהגים רבים ושיטות שונות אשר נצברו והשתנו עם השנים בכל קבילה ואפילו בהתאם לאזור המגורים.

 

Hagut58
מהי סיבת קביעת המזוזה?

הסיבה העיקרית והמשמעותית ביותר לקביעת מזוזות, היא ״צביעת” פתח הבית ובכך את כל הבית, בנוכחותו של הקדוש ברוך הוא. תשומת לב לנוכחות של הקב“ה ולחשיבות המרובה והמשמעותית של הליכה בדרכי התורה וחיים בהתאם למצוותיו. כולנו בכל יום ואף מספר פעמים לא מועט ביום שלנו, עוברים ליד דלתות, פתחים ושערים. מעבר זה ליד המזוזה ואף העתירה לנשק אותה ולהקדיש לה את הכבוד הראוי לה, גורמת לנו לעצור ולחשוב. וכך? ובזכות המזוזה בפתח הדלת, אנחנו נזכרים בקדוש ברוך הוא, בתורתו, באהבתו, בהגנה שלו עלינו ועל הבית שלנו ובדברים נוספים הקשורים לקדושה.

 

סוגי מזוזות

קיימות מזוזות מסוגים שונים אותם ניתן למצוא אצלנו בהגות מזוזות מעוצבות. להתאמת המזוזה המתאימה לכם, למנהגים שלכם, לטעם האישי שלהם ולתקציב שלכם, צרו עמנו קשר ונשמח להציע לכם את הקטלוג המפורט והמלא שלנו וללוות אתכם בבחירת המזוזות שלכם.

Leave a Reply