מכל הדברים שאפשר לשפוך על השטיח, אתה עלולים להאמין כי לק הוא אחד הקשים ביותר להסרה. למרבה המזל, במקרים רבים ישנם פתרונות פשוטים להוצאת לק מהשטיח. אז לפני שתתחילו לבכות על העניין, המשיכו לקרוא.

 

איך להוציא לק מהשטיח

השיטה המועדפת עלינו להוצאת לק מהשטיח היא שימוש במסיר לק שאינו אצטון. החלק של "אינו אצטון" חשוב, מכיוון שאצטון יהרוס במהירות את דבק הלטקס בגב השטיח, שמחזיק את כל הסיבים. אל תשתמשו באצטון על שטיח, לעולם!

 

הסירו לק מהשטיח באמצעות מסיר לק ללא אצטון

  1. אם נשפך הלק לאחרונה, נסו להסיר כמה שיותר מהשטיח בעזרת מגבת נייר או סמרטוט נקי. אל תעשו דבר העלול למרוח את הכתם, כמו לקרצף אותו. אם אתם משתמשים בלק יבש, דלגו על שלב זה כמו גם על שלב 2.
  2. ספגו עם האזור נקי של הסמרטוט או מגבת הנייר את הכתם. ככל שתסירו יותר מהכתם, יחסוך מהורדה בהמשך.
  3. לאחר שהוסר כמה שיותר לק, יש למרוח מסיר לק ללא אצטון על האזור הנגוע. סיפגו את החומר עם מגבת נייר או סמרטוט נקי.
  4. המשיכו להוסיף כמויות קטנות של מסיר לק ללא אצטון תוך כדי המשך ספיגה של הלק עם האזור הנקי של הבד או מגבת הנייר. המשיכו בהסרת הכתם עד שהוא נעלם.

פתרונות חלופיים אחרים להסרת לק מהשטיח

יתכן שלא יהיה לכם מסיר לק ללא אצטון. אם זה המקרה, הנה כמה אפשרויות נוספות לנסות שיכולות לעבוד מבלי לפגוע בשטיח.

מנקה חלונות

חומר לניקוי חלונות לרוב מכילים חומרי ניקוי שיכולים לפרק לק ולאפשר את הסרתו. עיקבו אחר אותם צעדים כאילו אתה משתמש במסיר לק ללא אצטון.

לאחר שתסיימו להסיר את הלק, תרצו לשטוף את האזור במים קרים נקיים, לספוג את שארית המים ולתת לאזור להתייבש.

 

ספריי לשיער

מרחו מים על האזור שהוכתם על ידי הלק. ברגע שהוא לח, רססו ספריי שיער על כתם הלק. בעזרת מברשת קטנה או סמרטוט, הברישו בעדינות את האזור.

החליפן בין קרצוף לריסוס כמה פעמים. הרטיבו את הכתם במים קרים, ספגו את שארית המים ואפשרו לשטיח להתייבש.

 

אלכוהול לחיטוי

אלכוהול לחיטוי יכול לעיתים להיות יעיל בפירוק לק ולאפשר את הסרתו. יש למרוח את האלכוהול על האזור המוכתם. ספגו עם מטלית נקייה.

אם הלק יורד באופן נראה, המשיכו להשתמש באזור הנקי של הבד בעוד אתם מורחים עוד אלכוהול. אם האלכוהול לחיטוי לא עובד, נסו במקום זאת תהליך אחר.

 

זקוקים לעזרה נוספת?

מכבסה בנתניה קלין שופ לרשותכם תמיד צרו איתנו קשר

Leave a Reply