חברת האינסטלציה אאר  ביובית נבחרה על ידי אינדקס עסקים כאחת מחברות הקבלנות הבודדות באזור תל אביב הגדולה שאושרה על ידי היצרן להתקין את מערכת תיקון הצינורות על קווי ביוב. תיקון צינור הוא דרך חסכונית מאוד לתיקון ביוב שנפגע מבלי לחפור בחצר שלכם! תיקון צנרת זה פחות או יותר מה שהשם מרמז… זה טלאי 2' שמוחדר לביוב מגישה לניקוי המכסה כתמים בעייתיים כמו חדירת שורשים, תזוזות צינורות, הפרדות, קטעי צינור סדוקים ואפילו חוסרים בצינור. לאחרונה התקנו תיקון ללקוח ולהלן כמה תמונות של התהליך.

 

המפרק שיש לחבר מופרד וזז למעלה בפינה השמאלית העליונה. התזוזה בתחתית גרמה להתנפצות של מוצקים ונייר שהצטברו עד לנקודה בה סתמה את הביוב והפכה את כיוון הזרם חזרה לבית מספר פעמים. בהפרדה בתחתית יש גם מקטע של צינור חסר. הפרדה זו מאפשרת לשורשים לצמוח אל הצינור החוסם את הקו ביתר שאת. ההפרדה מאפשרת גם למים להימלט מהצינור אשר משחרר את האדמה שמתחת וגורם לצנרת ליפול או לשקוע. לכן אתם רואים מים בקו.

 

התבוננו בתחתית הצינור מתחת למים ותוכלו לראות כי חלק מהצינור חסר. הטלאי הוא פיברגלס ארוג אשר ספג שרף דו חלקי. תמונה זו מציגה את הטלאי העוטף את ה"מארז".

 

 

התיקון מאובטח ב"מארז" ואנחנו מכניסים אותו לניקוי הרצפה ודוחפים אותו אל הנקודה הבעייתית. לאחר מכן "המארז" מנופח באוויר עד שהוא מתנפח לקוטר של הצינור המארח. לאחר שהשרף מנקה את ה"מארז" מוציאים ממנו את האוויר, שולפים אותו מהצינור ומשאירים את החלק המתוקן במקומו.

 

כך נראה המפרק לאחר שהוא התרפא. הטלאי החדש חוסם כל חדירת שורשים בצינור. כוחו של הפיברגלס הארוג גם ימנע מהצינור לזוז או ליפול עוד.

 

קצוות המדבקה חלקים במקום בו הוא מתחבר לצינור הקיים. ללקוח זה היה רק נקודה גרועה אחת של צינור בקו, אך הוא גרם למספר חסימות בביוב שהיו יקרות ומבולגנות. בעבר ללקוח זה היה יכול להיות רק שתי אפשרויות, לחפור את הקו ולתקן אותו או ליישר מחדש את כל מערכת הביוב. אם הם היו חופרים אותו היינו צריכים להכניס דחפור גדול ולחפור בעומק 9' עד שהיינו חושפים את קו הביוב, חותכים את הצינור ומחליפים את הקטע הבעייתי. לאחר מכן נצטרך למלא את החור מחדש ולהערים את הלכלוך כדי לאפשר לו להתיישב. הנקודה הבעייתית הייתה גם מתחת למדרכה של הבטון שמובילה אל הבית ואותה היינו מסירים ומחליפים. אפשרות זו הייתה עולה בין 3,000 ל -4,000 דולר עבור תיקון הביוב והייתה משאירה אותנו עם בלגן עצום.

 

Leave a Reply